Dzień Małego Aptekarza

Z dala od miejskich zanieczyszczeń mieszkańcy Podlasia od pokoleń zbierają rośliny lecznicze dla ich prozdrowotnych właściwości. Korzystajmy z dobrodziejstwa roślin właśnie tutaj, w miejscu, które znane jest z tradycji zielarskiej. Zapraszamy na warsztaty pełne woni, kolorów i kształtów. Niech będą one okazją do pogłębienia wiedzy na temat zdrowego stylu życia, a także pozyskania informacji o cudownych właściwościach roślin.

Przygotowany przez Fundację „Glogerianum” projekt pod hasłem „Dzień małego aptekarza” uświadomi dużym i małym, jakim bogactwem jest natura i ile dobrego może zaoferować dla zdrowia. Mali uczestnicy już 26 września br. dowiedzą się, jak przygotować naturalne kosmetyki, ziołową apteczkę, będą uczestniczyli w warsztatach mydlarskich, konkursach i zabawach z animatorami. Rodzice i dzieci zbiorą informacje przydatne dla zdrowia dzieci i ich rodzin, na przykład o tym, jak bezpiecznie stosować produkty roślinne w życiu codziennym. Podczas bezpłatnych zajęć pod okiem ekspertów będzie można wspólnie stworzyć naturalne produkty.

Cieszymy się, że nasz projekt „Dzień małego aptekarza” zyskał uznanie ekspertów i Komisji Grantowej w programie „Decydujesz, pomagamy!”.

Na ten projekt można głosować w sklepach Tesco w Łomży i Zambrowie do 14 lipca.


Zdj. Daria Savina